Kızılırmak Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Next Level No:3 A Blok Kat:4 Daire:10 Çankaya/Ankara

0312 911 92 83

info@cabgrup.com

UZMANLAR ÖNERİYOR:

KIYAFETLERİNİZİ 8 SAAT HAVALANDIRIN

Koronavirüsle mücadele kapsamında vatandaşları tedbirli davranmaya ve basit hijyenik kurallara uymaya davet eden uzmanlar, dışarından eve gelinir gelinmez kıyafetlerin çıkarılması ve bu kıyafetlerin havalandırılması gerektiğini bildirdi. Uzmanlar, kıyafetlerin açık havada en az 6-8 saat boyunca havalandırılmasını istedi.

------------------------------------------------------------------

KORANAVİRÜRÜS YEMEKTEN BULAŞIR MI?

Mide asidinin virüsleri öldürdüğüne dikkat çeken uzmanlar, yemek yoluyla bir şekilde mideye inen virüsün, orada yaşamasının mümkün olmadığını söyledi. Ağza veya boğaza virüs bulaşmış olabilme ihtimaline karşı sık sık su içilerek virüsün mideye gönderme çabasını da eleştiren uzmanlar, virüslerin saniyeler içinde ciğerlere ineceğini kaydetti. Hijyen kurallarına dikkat edilmesi ve dengeli beslenmenin önemine dikkat çeken uzmanlar, düzenli uykunun da vücudu dinç tutmasında önemli etken olduğunu bildirdi.

-----------------------------------------------------------

DIŞARDAN YEMEK SÖYLEMEK DOĞRU MU?

Dışarıdan soğuk yemek ve salata gibi yiyeceklerin siparişinin verilmemesi gerektiğini vurgulayan uzmanlar, yemeği paketleyen veya paketi getiren kişilerden virüs bulaşma olasılığına karşı önerilerde bulundu. Buna göre, hem paketi hem de paketin poşetini tedbirli şekilde çıkarılıp anında çöpe atılması gerekiyor. Daha sonra eller dikkatlice yıkandıktan sonra yemek yenmelidir.

 

 

Yaratıcı bakış açımızla bugünden geleceği tasarlıyoruz.

Adres

Kızılırmak Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Next Level No:3 A Blok Kat:4 Daire:10 Çankaya/Ankara

Hızlı iletişim

0312 911 92 83

info@cabgrup.com

Kroki için tıklayınız

Sosyal Medya

© 2019 Tüm hakları saklıdır. CABGRUP