Kızılırmak Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Next Level No:3 A Blok Kat:4 Daire:10 Çankaya/Ankara

0312 911 92 83

info@cabgrup.com

SİGARA İÇENLER DAHA ÇOK MU KORONAYA YAKALANIYOR?

KONUNUN UZMANI ANLATTI

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle her geçen gün vaka ve vefat sayısı artıyor. Verilen bilgilere göre, Çin’de koronavirüs ölümlerinin yüzde 80’i, Amerika’da ise yüzde 85’i sigara içenlerden oluyor.

 

Bu açıklamalara inanmak zorunda olduklarını belirten Allen Carr Terapisti Emre Üstünuçar, konuyla ilgili Ayşe Arman’a röportaj verdi. “Sigarayı bıraktıran adam” olarak da bilinen Üstünuçar, şunlara dikkat çekti.

 

“Açıkladıkları rakamları gerçek kabul etmek zorundayız. Sigara içen birinin, buna inanmama lüksü yok!  Korona, solunum yollarını tutuyor. Ele geçiriyor. Vuruyor. Sigara da öyle… Bu 4000 zehirli dumanı ciğerlerimize çekerken, ciğerlerimizin, bir de koronayla nasıl baş etmesini bekliyoruz? Ciğerlerimizi temiz tutmak zorundayız. Bu duman, bağışıklık sistemimizi çökertiyor. Ciğerlerimiz, temiz havaya aç kalıyor. Daha fazla mukus oluyor. Koronayla nasıl savaşabilsin ki?”

 

KORONAYI FIRSATA ÇEVERİN SİGARIYI BIRAKIN

Bu süreçte sigaradan kurtulma yolculuğuna başlanabileceğini dile getiren Üstünuçar, “Korona’yı fırsata çevirin ve bugüne kadar yapmadığınız, yapamadığınız, yapmak için cesaret toplayamadığınız şeyi yapın! Sigarayı bırakın! Koronayı bahane edin… Nasıl olsa bir gün, bırakmak zorundasınız. Er ya da geç kaçacak yeriniz kalmayacaktı sigaradan! Kalmadı işte… Deniz bitti, kafanızı sokacağınız kum kalmadı! Neden bu sorunu şimdi çözmeyesiniz ki… Tam zamanı!” diye konuştu.

 

SİGARA KÖTÜLÜKLERİN ANASI

İyileşenlerin, yüzde 90’ının sigara içmeyenler olduğunu kaydeden Üstünuçar, “Korona, bağışıklığı zayıf olanları daha çok çarpıyor. Sigara içmek de bağışıklık sistemini çökertiyor. Sigara içenlerde korona virüsünün hasarı, normal bir insana göre 15 kat daha fazla. İnsanlar, hala içmeyi istedikleri için içmiyorlar. İnsanlar, sigaradan dolayı başlarına ne gelirse gelsin, bırakamadıkları için içmek zorunda kalıyorlar” şeklinde konuştu.

 

 

Yaratıcı bakış açımızla bugünden geleceği tasarlıyoruz.

Adres

Kızılırmak Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Next Level No:3 A Blok Kat:4 Daire:10 Çankaya/Ankara

Hızlı iletişim

0312 911 92 83

info@cabgrup.com

Kroki için tıklayınız

Sosyal Medya

© 2019 Tüm hakları saklıdır. CABGRUP