Kızılırmak Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Next Level No:3 A Blok Kat:4 Daire:10 Çankaya/Ankara

0312 911 92 83

info@cabgrup.com

İTALYA KARANTİNAYI SONLANDIRMAYI PLANLIYOR

İtalya son 2 haftanın en düşük ölüm oranı kaydedilince karantinayı sonlandırmayı planladığını duyurdu.

 

İtalya Sağlık Bakanı Roberto Speranza, 9 Mart'tan bu yana 60 milyonlu İtalya’nın adeta hapishaneye dönen sıkı karantina uygulamasının artık yavaş yavaş hafifletmeye karar verdiklerini açıkladı.

 

Speranza, bu kapsam bir dizi tedbirlerin alınacağı yeni bir paketin açıklanacağını ifade etti. Öte yandan, kapsamlı test

 çalışmalarının ve sıkı sağlık hizmetlerinin devam edileceğini bildirdi.

Speranza, Roma’daki olağanüstü halin iki aşamada yönetileceğini ve karantina tedbirlerinin kademeli olarak kaldırılacağını söyledi ancak normal koşullara tam olarak geri dönebilmek için bazı kuralların uygulamaya konulacağını ifade etti.

Buna göre, COVID-19 vakalarının daha hızlı ve daha verimli bir şekilde tedavi edilmesi için yerel sağlık sistemleri güçlendirilecek, halkın maske kullanımı her alana yayılacak ve sosyal mesafe kuralı için alınan tedbirler devam ettirilecek.

Bakan Roberto Speranza, akıllı telefon uygulamalarının ve diğer dijital teknolojilerin kullanımı ile corona virüs testlerinin ve hasta temas takibinin genişletileceğini ifade ederek, yalnızca COVID-19 hastalarını tedavi edece hastane ağı kurulacağını belirtti.

 

İtalya Sağlık Bakanı, “Bir aşı bulunana dek ikinci bir corona virüs dalgasının ülkeyi sarmasını engellemek için bu kuralları uygulamak mecburiyetindeyiz” dedi.

İtalya’da bugüne dek corona virüsten 15 bin 887 kişi yaşamını yitirdi, 128 bin 948 kişide de virüs tespit edildi.

 

Hükümet salgının insani boyutuyla uğraşırken aynı zamanda karantina sonucu ülke genelinde ticaretin aniden durmasının neden olduğu ekonomik yıkımla da boğuşuyor.

 

 

 

Yaratıcı bakış açımızla bugünden geleceği tasarlıyoruz.

Adres

Kızılırmak Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Next Level No:3 A Blok Kat:4 Daire:10 Çankaya/Ankara

Hızlı iletişim

0312 911 92 83

info@cabgrup.com

Kroki için tıklayınız

Sosyal Medya

© 2019 Tüm hakları saklıdır. CABGRUP