Kızılırmak Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Next Level No:3 A Blok Kat:4 Daire:10 Çankaya/Ankara

0312 911 92 83

info@cabgrup.com

HUAWEİ’DEN, KORONAVİRÜSÜ 2 DAKİKADA TESPİT EDEBİLEN TEKNOLOJİ

190’dan fazla ülkede gerçekleşen koronavirüse karşı mücadeleye teknoloji şirketleri de destek oluyor. Koronavirüse karşı mücadeleye önem veren Huawei, koronavirüsün 2 dakikada tespit edilmesi için bir hastalık tespit sistemi üzerinde çalışıyor.

 

Bugüne kadar yapılan araştırmalara göre koronavirüs, enfekte ettiği insanların akciğerlerini hedef alıyor. Bu nedenle test yapılmadığı durumlarda koronavirüs vakaları zatürre ile karıştırılıyor. Koronavirüsün akciğerlere verdiği zararların röntgenle de görüntülenmesi, hastalığın yapay zeka ile tespit edilebilmesini sağlıyor.

 

Huawei de Huawei Cloud’da toplanan akciğer röntgen verileri ile geliştirilen yapay zeka iki dakika içinde koronavirüsü tespit edebiliyor. Sistem şimdi Filipinler ve Ekvador’daki bazı hastanelerde test ediliyor. Hastalık tespit sistemi, kullanıldığı bu hastanelerde yüzde 98 oranında doğru tespit sağladı.

Huawei, hastalık tespit sistemi için şu anda Çin’deki koronavirüs hastalarının akciğer röntgen görüntülerinin verilerini kullanıyor. Ancak şirket, veri setini büyütmek için de çalışmalarına devam ediyor.

 

Şu ana kadar yapılan denemelerde Huawei’nin hastalık tespit sistemi, yüzde 98 başarı gösterdi. Ancak henüz sistem hala kesin tanı için kullanılamıyor ve bir süre daha test edilmesi gerekiyor. Yine de sistem, geleneksel koronavirüs testlerine mükemmel bir alternatif oluşturuyor.

Kaynak: Webtekno

 

 

Yaratıcı bakış açımızla bugünden geleceği tasarlıyoruz.

Adres

Kızılırmak Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Next Level No:3 A Blok Kat:4 Daire:10 Çankaya/Ankara

Hızlı iletişim

0312 911 92 83

info@cabgrup.com

Kroki için tıklayınız

Sosyal Medya

© 2019 Tüm hakları saklıdır. CABGRUP