Kızılırmak Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Next Level No:3 A Blok Kat:4 Daire:10 Çankaya/Ankara

0312 911 92 83

info@cabgrup.com

BM GENEL SEKRETERİ GUTERRES’TEN KORKUTAN AÇIKLAMA:

“MİLYONLARCA KİŞİ HAYATINI KAYBEDEBİLİR”

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres Covid-19 salgınının tüm insanlığı tehdit ettiğini ve ülkeler işbirliği yapmazsa ve önlemler alınmazsa milyonlarca kişinin hayatını kaybedebileceğini açıkladı.

 

Euronews'e konuşan Guterres ülkelerin koronavirüs krizine karşı yavaş hareket ettiğini, ancak şimdi "suçlama oyunu oynama" zamanı olmadığını söyledi.

 

Covid-19 kriziyle başa çıkılmaması halinde virüsün milyonlarca insana bulaşabileceğini ve öldürebileceğini belirten Guterres, krizin strateji ve koordinasyon olmazsa çok daha ciddi sonuçlar doğuracağını ifade etti.

 

Guterres ayrıca, koronavirüs nedeniyle tetiklenen krizin BM'nin 75 yıllık tarihinde karşılaştığı diğer hiçbir krize benzemediğini belirtti.

 

Krizin ekonomik sonuçlarıyla baş etmek için savaş ekonomisi kurallarının uygulanması gerektiğini belirten Guterres, "Gelişmekte olan dünyanın kullanımına sunmak için küresel ölçekte para basmalıyız. Bütün uluslararası finansal enstitüsyonları seferber etmeliyiz. Bu büyük hacimdeki kaynağı idare edebilmek için merkez bankaları arasındaki swap hareketlerini artırmalıyız" şeklinde konuştu.

 

 

Yaratıcı bakış açımızla bugünden geleceği tasarlıyoruz.

Adres

Kızılırmak Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Next Level No:3 A Blok Kat:4 Daire:10 Çankaya/Ankara

Hızlı iletişim

0312 911 92 83

info@cabgrup.com

Kroki için tıklayınız

Sosyal Medya

© 2019 Tüm hakları saklıdır. CABGRUP