Kızılırmak Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Next Level No:3 A Blok Kat:4 Daire:10 Çankaya/Ankara

0312 911 92 83

info@cabgrup.com

DÜNYAYI ŞAŞKIN!

KAPLANIN KORONA VİRÜS TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan corona virüste vaka sayısı 1 milyon 263 bini geçti. Hayatını kaybedenlerin sayısı 69 bin 82'ye çıktı. Taburcu olan hastaların sayısı ise 259 bin 384'e yükseldi.

 

Ülkelerden koronavirüs salgını ile ilgili yeni haberler gündeme gelirken, ABD’den gelen bir haber tüm dünyayı şaşkına çevirdi.

 

AFP'nin haberine göre; Bronx Hayvanat Bahçesi’nde bir kaplanın koronavirüs testi pozitif çıktı. Federal yetkililer ve hayvanat bahçesine göre, kaplanın ABD veya herhangi bir yerde enfekte olduğu bilinen ilk hayvan olduğuna inanılıyor.

ABD Tarım Bakanlığı, 4 yaşındaki Malezya kaplanıyla birlikte hastalanan altı kaplan ve aslanın da bir hayvanat bahçesi çalışanından enfekte olduğuna inanıldığını söyledi. 16 Mart’tan beri kapalı olan hayvanat bahçesi, 27 Mart’ta semptomlar göstermeye başlayan ilk hayvanın iyileşmesi beklendiğini belirtti.

Hayvanat bahçesinin baş veterineri Dr. Paul Calle, “Kedileri, uyarıların çokluğu nedeniyle test ettiklerini” ve “dünyanın yeni tip koronavirüsü anlamasına katkıda bulunmayı” amaçladıklarını söyledi.

 

Bulgular virüsün hayvanlarda bulaşması hakkında yeni sorular ortaya çıkarıyor. Tarım Bakanlığı, ABD’deki evcil hayvan dükkanlarında veya çiftlik hayvanlarında bilinen vaka olmadığını söylüyor.

 

Tarım Bakanlığı yetkilisi ve veteriner Dr. Jane Rooney, “Hayvanların virüsü yayabildiğine ilişkin henüz bir kanıt olmadığı konusunda hayvan sahiplerini temin etmek önemli” dedi. Uzmanlar, dünyada koronavirüs salgınının insandan insana geçerek yayıldığını dile getiriyor.

 

 

Yaratıcı bakış açımızla bugünden geleceği tasarlıyoruz.

Adres

Kızılırmak Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Next Level No:3 A Blok Kat:4 Daire:10 Çankaya/Ankara

Hızlı iletişim

0312 911 92 83

info@cabgrup.com

Kroki için tıklayınız

Sosyal Medya

© 2019 Tüm hakları saklıdır. CABGRUP