Kızılırmak Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Next Level No:3 A Blok Kat:4 Daire:10 Çankaya/Ankara

0312 911 92 83

info@cabgrup.com

BİR ÜLKE DAHA UZAKTAN EĞİTİMDE ZOOM'U YASAKLADI

New York City Eğitim Departmanı ve Tayvan Eğitim Bakanlığı'nın video konferans uygulaması Zoom'un kullanımını yasaklamasının ardından bir ülke daha benzer yönde bir adım attı.

 

Reuters'ta yer alan habere göre Singapur öğretmenlerin uzaktan eğitim kapsamında Zoom uygulamasını kullanmasını yasakladı.

 

Dün Tayvan hükümet birimlerine uygulamayı kullanmama talimatı vermiş, Tayvan Eğitim Bakanlığı bu karar sonrası uzaktan eğitimde bu uygulamanın kullanılmayacağını açıklamıştı.

 

Geçtiğimiz günlerde benzer bir kararın alındığı New York'ta Zoom'un yasaklanmasıyla birlikte eyaletteki 1.1 milyon öğrencinin benzer bir kullanım sunan Microsoft Teams üzerinden uzaktan eğitimine devam edeceği duyurulmuştu.

 

ZOOM UYGULAMASI NEDİR?

Aynı anda 99 kişinin görüntülü konuşma yapmasına izin veren Zoom son haftalarda 20 milyon defa akıllı cihazlara indirilerek TikTok’un ardından en çok indirilen ikinci uygulama olmuştu.

 

ZOOM UYGULAMASI GÜVENLİ Mİ?

Ancak bu popülarite ile birlikte uygulamanın mercek altına alınması ile Zoom’un kullanıcılarının pek hoşuna gitmeyen bir ajandası olduğu da ortaya çıkmıştı.

Zoom’un iOS uygulamasın, kullanıcının sosyal medya platformunda bir hesabı olmasa bile, analitik verileri Facebook ile gizlice paylaştığının ortaya çıkmıştı.

 

 

Yaratıcı bakış açımızla bugünden geleceği tasarlıyoruz.

Adres

Kızılırmak Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Next Level No:3 A Blok Kat:4 Daire:10 Çankaya/Ankara

Hızlı iletişim

0312 911 92 83

info@cabgrup.com

Kroki için tıklayınız

Sosyal Medya

© 2019 Tüm hakları saklıdır. CABGRUP